מטבע מלכותי במיוחד

מטבעות זהב הם פריט שאינו נדיר בירושות של משפחות. במשפחות רבות, השקיעו כסף בקניית מטבעות זהב מתוך הבנה שמטבע שהערך שלו גלום במתכת שהוא עשוי ממנה, לא יאבד את ערכו ויהווה השקעה מצויינת לטובת הדורות הבאים ובצדק.

ישנן משפחות אשר בחרו להשקיע את כספם במטבעות זהב סוברין. אלו הם מטבעות מיוחדים אשר מוטבע עליהם דמות של מלך ומכאן נוסע שמם – סוברין אשר משמעותו הוא שליט, מלך.

הדמות המופיעה על מטבעות אלו היא דמותו של המלך ששלט באותה התקופה בה הוטבע ובצדו השני, מוטבע דמותו של ג'ורג' הקדוש כאשר הוא רוכב על סוס,  דרקון מאיים לצידו וחרב משמעותית בידו.

מטבע הסוברין הראשון הוטבע באנגליה בשנת 1948. עם השקתו, הופיע עליו המלך שיזם את השקתו של המטבע – הנרי השביעי. עם צאתו, הופיעה עליו דמותו של הנרי לאות של כבוד ובצדו השני, שלושת האריות המסמלים את הממלכה הבריטית, אריה נוסף לטובת אזכורה של סקוטלנד ואחרונה חביבה, אירלנד המיוצגת על המטבע בצורת נבל.

רק שנים לאחר מכן המטבע שינה את דמותו תחת שלטונם של מלכים אחרים אשר רצו להשפיע גם הם ולהשאיר חותם ייחודי על המטבעות בהם משתמשים אנשי עמם ובכך, להיזכר ולהיחקק ברגעי ההיסטוריה וגם ברגעי היום יום של נתיניהם.

למידע נוסף השאירו פרטיכם בטופס ונחזור אליכם בהקדם!